Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
wzorniki kolorów

Studia podyplomowe Poligrafia i media cyfrowe są odpowiedzią na trendy rynkowe w obszarze informatyzacji procesów poligraficznych i rozwoju publikacji elektronicznych. Program nauczania obejmuje 3 obszary: projektowanie grafiki i dystrybucja treści cyfrowych, procesy i techniki poligraficzne, kontrola jakości i zarządzanie barwą.

Zajęcia prowadzone są w laboratorium poligraficznym wyposażonym w specjalistyczne oprogramowanie i urządzenia. Program studiów realizowany w grupach liczących od 10 do 13 osób jest połączeniem wiedzy teoretycznej z dużą liczbą zagadnień praktycznych. Słuchacze studiów mają możliwość zdobycia wielu użytecznych umiejętności realizując zadania i projekty pod okiem doświadczonych wykładowców.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologicznych w Szczecinie już od 16 lat kształci studentów z zakresu projektowania usług i produktów poligraficznych, zarządzania i organizacji poligraficznym procesem produkcyjnym oraz kontroli jakości produktów poligraficznych i procesu drukowania. Jego pracownicy prowadzą prace badawczo-rozwojowe w zakresie, m.in.: informatyzacji poligrafii, kolorymetrii i zarządzania barwą, kontroli jakości i standaryzacji procesów drukowania, symulacji i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Studia podyplomowe trwają dwa semestry. Zjazdy odbywają się 2 razy w miesiącu w soboty i niedziele w godzinach od 9:00 do 16:00.

Bliższych informacji na temat studiów udziela kierownik studiów dr inż. Agnieszka Olejnik-Krugły, ul. Żołnierska 49, pok. 111, tel. 609 971 555,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej: www.poligrafia.zut.edu.pl.