Formularz wyszukiwania
Zaloguj
Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

INKONTAKT

W dniach 25.-26. maja 2019 r. odbywają się w Schwedt nad Odra Targi INKONTAKT, na których wystawia się m.in. wiele firm przemysłowych z Niemiec oraz z Polski. Centra Usługowo-Doradcze Euroregion POMERANIA ze Schwedt, Koszalina i Szczecina chciałyby zaprosić studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego 25.05.2019 r. (sobota) na zwiedzanie targów oraz zapoznanie się na miejscu z propozycją praktyk i pracy.

Oferujemy

  • Bezpłatny transfer na trasie Koszalin/Szczecin – Schwedt - Szczecin/Koszalin
  • Poczęstunek na miejscu
  • Wspólne zwiedzanie targów
  • Spotkania z pracodawcami z informację o miejscach praktyk zawodowych, ofertach pracy
  • Pomoc pracowników Centrum-Usługowo Doradczych na miejscu
  • W czasie targów bogaty program artystyczny, oferta zakupu produktów regionalnych i wielu innych.

Termin: 25. maja 2019
Wyjazd ze Szczecina godz. 11.30,
Miejsce odjazdu autobusu w Szczecinie: parking przed Budynkiem Jednostek Międzywydziałowych
al. Piastów 48
Pobyt na miejscu w godzinach 12.30-16.30
Powrót do Szczecina o godz. 17.30

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób znających język niemiecki chociaż w stopniu podstawowym, będzie też można skorzystać z pomocy tłumacza. Uczestnicy muszą przed wyjazdem zaopatrzyć się kartę NFZ na wyjazd zagraniczny ( karta EKUZ) lub zawrzeć prywatne odbezpieczenie zdrowotne na wyjazd zagraniczny. Karta EKUZ wydawana jest bezpłatnie w oddziałach NFZ. Koniecznie proszę zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport. Na miejscu nie ma możliwości wymiany waluty, zalecamy zaopatrzenie się w EURO przed podróżą. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu lub odwołania wydarzenia w przypadku nie zgłoszenia się wystarczającej ilości chętnych.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 10.05.2019
Zgłaszając się należy podać imię, nazwisko, nr PESEL, wydział na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując INKONTAKT

Więcej informacji: https://www.inkontakt-schwedt.de/pl/

e-nsp!ration Day 2019

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, jako współorganizator e-nsp!ration Day 2019 serdecznie zaprasza studentów i pracowników Wydziału Informatyki do udziału w konferencji branżowej logistyki i e-commerce, która odbędzie się 25 kwietnia 2019 roku w siedzibie PDC Logistic Sp. z o.o.w Panattoni Park Szczecin-Załom, ul. Kablowa 1.

Jak zmieniają się gusta klientów? Jak promować się w Internecie? Czy w sieci można handlować w niedzielę? To jedne z kluczowych pytań dla branży handlu internetowego, na które spróbują odpowiedzieć goście konferencji e-nsp!ration Day 2019.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji: http://e-nspirationday.pl/

IT for SHE

Masz apetyt na rozwój? Chcesz nauczyć się nowych narzędzi, technologii, a może dowiedzieć się, co tak naprawdę robi się w globalnych korporacjach technologicznych? Albo potrzebujesz wsparcia w projektowaniu ścieżki kariery lub rozwoju potencjału przywódczego? Nie ma lepszej i bardziej efektywnej metody na rozwój niż indywidualna praca pod okiem Mistrza-Mentora. Mentoring to partnerska relacja zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału uczennicy.
W programie IT for SHE zapraszamy Cię do aplikowania do jednego z 47. wyjątkowych Mentorów z najlepszych firm technologicznych. Wybierz mądrze i uzasadnij swój wybór.

Składanie aplikacji do 23 kwietnia 2019 roku.

Celem programu IT for SHE jest pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Jego elementy to: największy w europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT - Women in Tech Camp, program mentoringowy w najlepszych firmach technologicznych oraz kampania wolontariacka w małych miejscowościach, zachęcająca do nauki programowania.

Więcej o programie: http://www.itforshe.pl/pl/

Nowe technologie dla dziewczyn

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Organizatorzy chcą pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Do udziału w V edycji programu zapraszamy studentki Wydziału Informatyki. W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" czeka dwadzieścia pięć stypendiów na rok akad. 2019/20. Wypełnij formularz zgłoszenia i wyślij swoją aplikację najpóźniej do 16 czerwca 2019.

Stypendystką NTDD Intel-Perspektywy w 2017 roku została studentka naszego Wydziału - Olga Chróstowska.

Więcej o projekcie: https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/o-programie
Formularz aplikacyjny: https://www.stypendiadladziewczyn.pl/pl/studentka

IT IN AUTOMOTIVE

Konferencja IT in Automotive jest wydarzeniem, w trakcie którego pasjonaci motoryzacji i nowych technologii mogą dzielić się doświadczeniem i know-how z dziedziny Automotive.
Twórcy start-upów, dziennikarze, wykładowcy, niezależne grupy związane z branżą IT, a także duże firmy mogą zaprezentować swoje pomysły oraz wymieniać informacje na temat technologii czy realizowanych projektów. 

Kolejna, trzecia już edycja konferencji, odbędzie się 16 kwietnia 2019 roku w Filharmonii Szczecińskiej w godz. 8.45-16.00 (rejestracja godz. 8.45-9.15).

Tegorocznym tematem przewodnim będzie „The Future of Mobility”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Urząd Miasta Szczecin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Sponsorami konferencji są GlobalLogic S.A. oraz Mercedes-Benz Grupa Mojsiuk

Wydarzenie skierowane jest do inżynierów Embedded, inżynierów IT, studentów informatyki oraz entuzjastów motoryzacji.
Wśród prelegentów znajdą się uznani eksperci z dziedziny motoryzacji, będą to: Joerg Tischler reprezentujący firmę T-Systems, dziennikarz motoryzacyjny Piotr R. Frankowski, Aleksander Rzepecki – Vehicles Implementation Manager, Mercedes-Benz Electric, Michael Niklas – Head of Software Standards w firmie Continental oraz Ivan Kondratenko, Consulting Analyst, Mobility Practice, Frost & Sullivan. 
Prelegenci przedstawią najnowsze trendy i technologie obecne w branży motoryzacyjnej powiązane z przyszłością motoryzacji:
●    From Connected Cars to Autonomous Driving
●    Fake News and How It Can Influence the Car Industry
●    Daimler’s Strategy for The Future of Mobility: Connected / Autonomous / Shared / Electric
●    The Importance of Standards and Collaboration in the Automotive Industry
●    Automotive Space – Quality.

GlobalLogic zaprezentuje trwające i zakończone własne projekty komercyjne oraz badawczo-rozwojowe:
●    GLAD – System autonomicznego kierowania GlobalLogic
●    GLJARVIS – Zabezpieczający system uwierzytelniający wykorzystujący Bluetooth Low Energy
●    Zautomatyzowane rozwiązanie dokujące z rzeczywistością rozszerzoną i aplikacją mobilną 
●    Stanowisko demonstracyjne „GlobalLogic Automotive Lab”.

Specjalnymi gośćmi “IT in Automotive” będzie PWR Racing Team biorący udział w studenckich wyścigach Formuły 1, który przedstawi swój samochód wyścigowy RT-09. Przy współpracy z GlobalLogic PWR Racing Team stworzył i ulepszył komponenty oprogramowania w obecnie wykorzystywanym samochodzie. Zespół nieustannie rozwija oprogramowanie, które zostanie zaimplementowane w ich bolidzie wyścigowym w przyszłości. 

Informacje na temat konferencji: https://www.globallogic.com/pl/it-in-automotive-2019/

O GlobalLogic

GlobalLogic to lider w zakresie rozwoju cyfrowej transformacji produktu. Inżynierowie firmy kreują świat przyszłości, projektując i tworząc innowacyjne rozwiązania w obszarze nowych technologii dla branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, automatyzacji przemysłu, medycznej, bezpieczeństwa i aplikacji mobilnych.
Na świecie od 15 lat, a w Polsce od 2015 roku, GlobalLogic realizuje projekty we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie i Zielonej Górze. Siedziba główna firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych.

Więcej na temat GlobalLogic: www.globallogic.com/pl/