Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

Women in Tech

Women in Tech Camp to obóz dla najzdolniejszych studentek kierunków informatycznych z polskich uczelni. W tym roku odbędzie się już szósta edycja największego w Europie campu tematycznego dla dziewczyn w IT. Dla studentek jest to niezwykła okazja do zgłębienia tajników programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT. 

Do aplikowania na Women in Tech Camp zapraszamy dziewczyny, które chcą tworzyć przyszłość nowych technologii!

Women in Tech Camp odbędzie się w dniach 5-8 grudnia 2022 w Bukownie Tatrzańskiej.

Udział w obozie jest bezpłatny.

Na zgłoszenia czekamy do 10 października br.

Link do formularza zgłoszeniowego : http://www.itforshe.pl/pl/#tech-camp

W dynamicznie zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa, szczególnym obszarem jest domena cyberprzestrzeni, dlatego też Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza specjalistów z zakresu informatyki, cyberbezpieczeństwa, kryptologii i szeregu nauk pokrewnych.

Zainteresowanym służbą wojskową studentom kończącym edukację, MON proponuje programy trzymiesięcznych kursów oficerskich w obszarze cyberbezpieczeństwa - kurs stacjonarny na żołnierzy zawodowych oraz kurs w trybie stacjonarno-zaocznym dla ochotników chcących służyć Ojczyźnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej.

Trzymiesięczny stacjonarny kurs oficerski przy Wojskowej Akademii Technicznej, dla ochotników na żołnierzy zawodowych, będzie odbywać się w trzech grupach: eksploatacja systemów informatycznych, kryptologia oraz cyberbezpieczeństwo.

Dla ochotników chcących służyć w szeregach Wojska Polskiego, pozostając jednocześnie w swoim zawodzie cywilnym, proponowany jest kurs oficerski stacjonarno-zdalny, "Cyber Agrykola" Wojsk Obrony Terytorialnej. Dedykowany jest on absolwentom uczelni technicznych, którzy wstąpią do Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.

Zainteresowanych absolwentów oraz przyszłych absolwentów zapraszamy do kontaktu z Wojskowymi Centrami Rekrutacyjnymi, a także na portale www.zostanzolnierzem.plwww.wojsko-polskie/wat/ oraz www.terytorialsi.wp.mil.pl .

NABÓR WNIOSKÓW O STYPENDIUM MINISTRA ZA ZNACZĄCE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE/ARTYSTYCZNE/SPORTOWE
NA ROK AKADEMICKI 2022/2023

Minister może przyznać maksymalnie 840 stypendiów. Maksymalna wysokość stypendiów wynosi 17.000 zł, stypendium wypłacane jest jednorazowo. Kwestie przyznawania stypendium ministra za wybitne osiągnięcia regulują poniższe przepisy:

Szczegółowe informacje na temat stypendiów Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2022/2023

  • podstawa prawna,
  • warunki otrzymania stypendium,
  • tryb składania wniosku o stypendium,
  • tryb przyznawania stypendium,
  • liczba, wysokość i sposób wypłacania stypendium.

Więcej na stronie ZUT - Stypendium ministra ...

Zamiar złożenia wniosku należy niezwłocznie zgłosić mailowo do koordynatora z wydziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hackathon Szczecin #ZaprojektujPrzyszłość

Chcesz pomóc osobom z Ukrainy?

🦾 w dniach 25-26 czerwca weź udział w Hackathonie Szczecin #ZaprojektujPrzyszłość, podejmij jedno z czterech wyzwań i stwórz rozwiązanie, które pomoże w trwającym kryzysie❗

Do wygrania cenne nagrody! 💲

1. Stwórz wtyczkę 🧩 która będzie wskazywać kraj, z którego pochodzi produkt ze sklepu internetowego. Powinna również zawierać alert na asortyment pochodzący z Rosji ⚠ Do wygrania jest 10.000 zł!

2. Zaprojektuj aplikację pomagającą zasymilować się 🤝 napływającym Ukraińcom w nowym środowisku 🧑‍🤝‍🧑 Najlepsze rozwiązanie wygra 10.000zł!

3. Stwórz rozwiązanie dla szkół i placówek edukacyjnych, które pomoże zintegrować edukację polsko-ukraińską. 👩‍🏫 Nagrodą jest możliwość preakceleracji w eduLab i dofinansowania Waszego startupu! 📈

4. A może masz zupełnie inny pomysł na innowacyjne rozwiązanie, które pomoże uchodźcom z Ukrainy? 🤔 Niech poniesie Cię fantazja! 🙋 Zwycięski zespół otrzyma nagrody rzeczowe o wartości 1000zł dla każdego członka zespołu!

Więcej informacji: https://startupacademy.pl/hackathon-zaprojektuj-przyszlosc/

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu pn. „Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
Organizatorem jest Startup Academy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Startup Shot - model biznesowy Saas

Pnij się po szczeblach startupowej kariery od zalążka do serii C,
wybierając właściwy model biznesowy!🚀

Dołącz do cyklu spotkań StartupShot o charakterze BIZNESOWO-NETWORKINGOWYM, w którym będą brali udział przedstawiciele ekosystemu startupowego.
👥 Wymień się doświadczeniem, nawiąż cenne kontakty biznesowe i zdobądź umiejętności kluczowe dla rozwoju Twojego pomysłu!🎯

Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy o modelu SaaS, czyli oprogramowaniu jako usłudze. Atrakcyjny model biznesowy w połączeniu z prostotą i elastycznością dla użytkowników końcowych jest jednym z powodów, dla których SaaS cieszy się tak ogromną popularnością.💻

Gościem specjalnym wydarzenie będzie Michał Mojżesz- finalista 25 under 25 Forbsa, który z „14 letniego programisty stał się twórcą wiodącego oprogramowania dla branży budowlanej” - Archdesk.🤩

Otrzymasz dawkę wiedzy merytorycznej od radcy prawnego Jana Marczyńskiego, oraz Patryka Filipiaka, który na swoim przykładzie opowie o najczęstszych błędach popełnianych przez startupy.
Obejrzysz prezentacje startupów wraz z feedbackiem od ekspertów, a po części oficjalnej poszerzysz sieć cennych kontaktów biznesowych podczas SESJI NETWORKINGOWEJ.🤝

🕐KIEDY? 14 czerwca 2022 r., 18:00

📍GDZIE? (online) Zoom - link do spotkania zostanie przesłany mailowo przed wydarzeniem

✍🏻GDZIE SIĘ ZAPISAĆ? https://startupshotsaas.getresponsepages.com

❗️WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE❗️
 

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu pn. „Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.