Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

Wyróżnienie dla drużyny studentów Wydziału Informatyki

Za nami pracowity weekend, pełen planowania, projektowania i kodowania rozwiązań, których beneficjentami miały być osoby niepełnosprawne. W dniach 18 – 19 listopada 2023r. odbył się kolejny już HACKATHON Szczecin! W zabytkowym sercu Łasztowni powstała przestrzeń, gdzie kultura i technologia splatają się w harmonii i to właśnie tam uczestnicy tegorocznej edycji zasiedli do tworzenia technologii w myśl hasła: podejmij wyzwanie kodowania równych szans!

Wszystkie zgłoszone projekty wykazały się niezwykłym zrozumieniem dla tematu i ogromną kreatywnością. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyróżnić jedynie 3 ze wszystkich.

Zwyciężył zespół pn. Dizajnowi a dwa wyróżnienia przypadły zespołom: Programiśki i drużynie studentów Wydziału Informatyki – Dreamteam, za opracowanie urządzenia (prototyp) dla osób niewidzących, które może zastąpić tradycyjną laskę, czyniąc przestrzeń wokół szybciej rozpoznawalną i bardziej bezpieczną.

W skład zespołu wchodzili studenci II roku S1: Rostyslav Kushch, Vladlen Rachynskyi, Vitalii Natalevych i absolwent naszego Wydziału Oleksii Balaba.

 

Wielkie gratulacje!

Studenci Wydziału Informatyki uzyskali certyfikaty NVIDIA

28 października oraz 18 listopada odbyły się szkolenia z technologii przyśpieszania obliczeń na kartach graficznych NVIDIA:

1. Accelerating Data Engineering Pipelines

https://www.nvidia.com/en-us/training/instructor-led-workshops/data-engineering-pipelines/ 

2. Fundamentals of Accelerated Data Science

https://www.nvidia.com/en-us/training/instructor-led-workshops/fundamentals-of-accelerated-data-science/ 

 

Uczestniczyło w nich 15 studentów Wydziału Informatyki, studiów pierwszego i drugiego stopnia, realizowanych zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Wszyscy uczestniczy szkoleń wykonali zadania zaliczeniowe i uzyskali certyfikaty. Jest to znacznie powyżej średniej, wg danych NVIDIA średnio certyfikat szkolenia uzyskuje 50-60% uczestników.

Według opinii kursantów: ” Wszelkie zadania jak i przykłady świetnie opisane, prostym do zrozumienia dla każdego językiem/kodem. Bardzo podobał mi się sposób zaliczenia - zadanie pozwalające się wczuć w sytuację nadające sens temu co robimy.” – tak, przeprowadzone szkolenia ocenił Adam Zabraniak, student III roku kierunki informatyka, studia 1 stopnia, stacjonarne.

 

Szkolenia przeprowadził certyfikowany instruktor NVIDIA Deep Learning Institute dr hab. inż. Przemysław Korytkowski, prof. ZUT.

 

Planowane są następne szkolenia z technologii NVIDIA kończące się możliwością uzyskania certyfikatów, na które serdecznie zapraszamy!

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Srebro dla reprezentacji Wydziału Informatyki!!!

ZiUTek, czyli sportowe otrzęsiny dla studentów pierwszego roku za nami! Tradycyjnie początek roku akademickiego to czas pierwszych wyzwań… a wśród nich także tych sportowych! Po raz kolejny najmłodsi studenci naszego Wydziału stworzyli wspaniałą drużynę gotową na największe sportowe wyzwania! Walczyli bez wytchnienia dopingując się wzajemnie w drodze do sukcesu…..to taki networking w sportowym wydaniu a na naszym Wydziale współpraca i zgrana drużyna to przepis na srebrny puchar!!! Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za sportowego ducha i determinację!

W tym roku podium dzieliliśmy z laureatami – reprezentacja Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz studentami Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa, którzy zajęli trzecią lokatę. Do ostatnich chwil sportowych zmagań dopingował naszą drużynę Dziekan Wydziału Informatyki dr hab. inż. Jerzy Pejaś prof. ZUT przy silnym i niezawodnym wsparciu Samorządu Studentów WI.

 

Fotorelacja ze Sportowych Otrzęsin ZiUTek’2023 (fot. Krzysztof Warpachowicz): 
https://www.wi.zut.edu.pl/pl/wydzial/infrastruktura/galeria/album?folder=Studenci/ZiUTek%202023 

 

Gratulujemy!!!

World Usability Day

W imieniu organizatorów zapraszamy na wyjątkową konferencję poświęconą User Experience (UX), której jednym z partnerów jest Wydział Informatyki! 

Konferencja odbędzie się w sobotę, 18 listopada 2023 roku

Miejsce: Pałac Ziemstwa Pomorskiego w Szczecinie, al. Niepodległości 40 (Akademia Sztuki w Szczecinie).

START o godzinie 9:00. 

Bądźcie tam tego dnia, aby dowiedzieć się o najnowszych trendach, narzędziach i strategiach z obszaru UX, które pomogą Ci stworzyć produkty i usługi bardziej przyjazne dla użytkowników.

Nie przegap okazji do nauki i inspiracji od wiodących ekspertów branży UX. Zarezerwuj tę datę w swoim kalendarzu już teraz!

 

WUD Szczecin to wyjątkowe wydarzenie, które celebruje User Experience! Ta bezpłatna konferencja jest częścią World Usability Day (WUD), globalnej inicjatywy promującej UX. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym projektantem, utalentowanym programistą, czy ambitnym menedżerem projektu, to miejsce jest dla Ciebie. A także dla wszystkich pasjonatów UX, którzy chcą dowiedzieć się więcej i poznać nowe trendy w tej fascynującej dziedzinie.

 

Rejestracja uczestników: https://app.evenea.pl/event/wud-szczecin2023/?fbclid=IwAR0lm60LWvTPC2Xq_g1iKmrd1YBa96YqnLr57hyXLB-5ohF96-2XzE6zL5U 

 

Zapraszamy serdecznie!

Legitymacje studenckie będą przedłużane do dnia 28.10.2023 r.
W dniach 30.10. – 04.11.2023 r. Dziekanat (p.12) będzie zamknięty w związku z wymianą okien w pomieszczeniach dziekanatu. 

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.