Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

W dniach 5.06 – 7.06.2023  w sprawach związanych z pomocą materialną proszę zgłaszać się do pok. 102.

Stypendia dla DZIEWCZYN!

Drogie Studentki!

Zachęcamy do aplikowania o stypendia w ramach dziewiątej edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn", prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę Intel.

Mamy do rozdysponowania dwadzieścia pięć stypendiów na rok akademicki 2023/2024, każde w wysokości 12.000 zł brutto. Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem.

Chcemy pomóc utalentowanym studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce. Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto). Zaprosimy je również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu - w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

 

Aplikować można do 30 czerwca br.

Więcej informacji: www.stypendiadladziewczyn.pl

Pikinik IT

Już 19 maja (piątek) o godzinie 16.30 zapraszamy do udziału w Pikniku IT – imprezie integracyjnej dla szczecińskiej branży IT, które odbędzie się w przestrzeni zielonej INKU Inkubatora Sektorów Kreatywnych (al. Wojska Polskiego 90).

Organizatorem wydarzenia jest Klaster IT zrzeszający ponad 70 firm IT z Pomorza Zachodniego! 

Jeśli jesteście zainteresowani branżą IT i chcielibyście dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja w firmach technologicznych oraz zapoznać się z profilami i możliwościami firm, które działają w naszym regionie - to przyjdźcie i je poznajcie!

Część firm organizuje swoje własne konkursy z nagrodami a inni zapraszają do pogawędki – networkingu branżowego przy kiełbasce .To niepowtarzalna okazja dla pasjonatów technologicznych.

W programie m.in.:

 • pokaz nowinek technologicznych przygotowany przez lokalne firmy IT,
 • zadanie networkingowe, które umożliwi zapoznanie się i ułatwi integrację,
 • konkursy z nagrodami i gadżetami,
 • wspólne grillowanie.

Udział w pikniku jest bezpłatny. Szczegóły oraz regulamin tutaj: https://klaster.it/piknikit/

Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona!

Zgłoszenia na piknik są przyjmowane do 12 maja 2023r .

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://tiny.pl/wzx83

 

Projekt uzyskał dofinansowanie w Programie Społecznik 2022-2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Partnerami zostali:

 • Consileon Polska
 • Enovation
 • FindHouse
 • Grupa IT
 • Kongsberg Maritime Poland
 • myOdoo.pl
 • NTI Polska
 • SpyroSoft Synergy
 • SB Software
 • Studenckie Koło Naukowe WiWav

 

Zapraszamy!

Ogólnopolski, Międzyuczelniany Konkurs Młodych Mistrzów

Konkurs Młodych Mistrzów organizowany jest w ramach XXIX Forum Teleinformatyki pt. "System informacyjny państwa – dylematy rozwoju", które odbędzie się w dniach 21-22 września 2023 roku w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS (Miedzeszyn k. Warszawy). W tym roku odbędzie się 15. edycja tego Konkursu.

Konkurs Młodych Mistrzów jest przeznaczony dla studentów studiów I, II i III stopnia prezentujących własne koncepcje informatyczne, własne programy lub praktyczne zastosowania w przemyśle informatycznym. Przedstawiane prace mogą (ale nie muszą) być efektem prac dyplomowych, niekoniecznie już zakończonych. Prace mogą być zespołowe.

Tematami wiodącymi Konkursu są ekonomiczne aspekty informatyzacji państwa i cyfrowa modernizacja Polski, które są jednak traktowane bardzo szeroko i stanowią raczej sugestię dla uczestników.

Regulamin Konkursu oraz kategorie nagród są dostępne na stronie: https://forumti.pl/?page_id=309

Serdecznie zapraszamy studentów, opiekunów naukowych i prowadzących koła naukowe do zgłaszania prac konkursowych.

Zgłoszenia i pytania proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

III Ogólnopolski Konkurs Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego na najlepsze prace i projekty inżynierskie z informatyki.

Konkurs jest organizowany przez Oddział Małopolski i Oddział Podkarpacki PTI, a partnerami są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundacja Cyfrowa Przyszłość

Termin nadsyłania projektów i prac upływa 30 kwietnia 2023 roku, a uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 19 września 2023 r. w Warszawie podczas konferencji FedCSIS 2023.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym szczegóły dotyczące regulaminu Konkursu i wymogów formalnych, a także sposobu zgłaszania prac dostępne są na stronie internetowej: https://kpi.pti.org.pl/

Na laureatów Konkursu czekają atrakcyjne nagrody, których pula w tegorocznej edycji to aż 50 tys. zł.