Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

Perspektywy Women in Tech Summit 2024

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

 

Z dumą wspieramy kobiety w nowych technologiach, dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w Perspektywy Women in Tech Summit 2024 - największej konferencji w Europie i Azji (nie tylko!) dla kobiet w nowych technologiach! 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje szóstą już edycję największej w Europie i Azji konferencji dla kobiet w STEM, Tech & IT Perspektywy Women in Tech Summit 2024, która odbędzie się 12-13 czerwca 2024 w Warszawie w centrum wystawienniczym EXPO XXI.

Summit zgromadzi ponad 10.000 studentek, specjalistek i liderek ze świata nowych technologii, 500 najlepszych ekspertów z branży i 100 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata. Dwa intensywne dni, pełne wiedzy i wymiany doświadczeń, 5 scen i 150 wspaniałych mówców, 60 warsztatów i ponad 500 indywidualnych sesji mentoringowych, a do tego Targi Kariery z mnóstwem atrakcyjnych ofert pracym i branżowym networkingiem!

Hasło tegorocznego Summitu to “Tech Life Balance”, a jego wiodącymi tematami będą komputery kwantowe, interakcje human-machine, neurodiversity, data science, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, deep tech, rozwiązania chmurowe, a także cyfrowa ekologia i cyberbezpieczeństwo.

Summit 2024 będzie także kontynuował zapoczątkowaną 2 lata temu ideę zrównoważonego rozwoju - jako pierwsze w Polsce wielkoskalowe wydarzenie pozytywne klimatycznie, którego całkowity ślad węglowy jest minimalizowany i offsetowany. W tym roku - w ramach offsetowania Summitu - jako pierwsi aktywnie włączamy się w działania na rzecz restytucji obszarów wodno-błotnych! 

Nasza impreza w dużej mierze skierowana jest do studentek i studentów, a ich zaangażowanie i pasja są siłą napędową Perspektywy Women in Tech Summit. Treści prezentowane podczas wydarzenia zoptymalizowane są tak, by trafiać do tej grupy docelowej, a dla samych studentek i studentów udział w imprezie jest szansą na ukierunkowanie swoich karier, zapoznanie się z ofertą topowych firm, globalnymi trendami w obszarze nowych technologii oraz spotkanie wybitnych ekspertów z branży.

Podsumowując:

Studiujesz kierunek STEM, fascynujesz się nowymi technologiami i stoisz u progu kariery zawodowej? Potrzebujesz inspiracji, mentoringu, wymiany doświadczeń i nowych kontaktów? A może szukasz stażu lub pracy w branży Tech & IT?

 

Summit to:

 • 2 dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń
 • 5 scen z wykładami ekspertek i liderek branży Tech & IT
 • 150 inspirujących keynote speakerów
 • 60 merytorycznych warsztatów
 • 50 fascynujących tech-talków
 • 500 indywidualnych sesji mentoringowych
 • stoiska 100 najbardziej innowacyjnych globalnych firm
 • Targi Pracy ze spotkaniami rekrutacyjnymi i branżowym networkingiem
 • mnóstwo pozytywnej energii! 

 

Jedną z atrakcji tegorocznej konferencji będą Targi Pracy ze stoiskami ponad 100 największych globalnych firm technologicznych i możliwością spotkań z ekspertami, podczas których omówisz swoje CV, poznasz procedury rekrutacyjne oraz uzyskasz cenne rady i wskazówki.  

Wiodącymi tematami tegorocznego Summitu będą: komputery kwantowe, interakcje człowiek-maszyna, neuroróżnorodność, data science, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, deep tech, rozwiązania chmurowe oraz ekologia cyfrowa, cyberbezpieczeństwo oraz wiele, wiele innych. 

Poza tematami technologicznymi, ideą przewodnią Perspektywy Women in Tech Summit 2024 będzie Tech-Life Balance - czyli świadome podejście, globalne, biznesowe i indywidualne, do korzystania z nowych technologii i ich tworzenia - z dbałością o to, by wspierały neuroróżnorodność, włączanie społeczne, zrównoważony rozwój i poprawę jakości życia, zamiast być źródłem stresu i zmęczenia cyfrowego.

  

Studentki i studenci STEM (z Polski i zagranicy) mogą jak zwykle ubiegać się o bezpłatne wejściówki.

 

BEZPŁATNE BILETY NA SUMMIT: 

BILET STUDENCKI - poprosimy o zaaplikowanie przez FORMULARZ GRANTOWY.  

BILET DLA PAŃ (I PANÓW) Z KADRY - prosimy o wypełnienie FORMULARZA DLA KADR UCZELNI.

 

Open Day w Sii Szczecin

Zapraszamy studentów na Open Day w Sii Szczecin. Będzie to świetna okazja, by osobiście poznać ekspertów z firmy i porozmawiać z nimi o własnej ścieżce kariery. Odpowiemy na Wasze pytania dotyczące procesu rekrutacji i zasad tworzenia CV, pokażemy, jak wygląda codzienna praca w Sii – Najlepszym Miejscu Pracy w Polsce. 

Kiedy: 9 maja 2024
Gdzie: Biuro Sii Szczecin, ul. Storrady – Świętosławy 1B/111

 

Agenda:

12:00 – 12:10 przyjazd uczestników oraz powitalna kawa
12:10 – 12:30 oficjalne otwarcie wydarzenia oraz zwiedzanie biura
12:30 – 13.30 warsztat techniczny
13:30 – 14:30 warsztat rekrutacyjny: "Start a career in IT"
14:30 – 15:00 pizza & networking

Szczegółowy program i zapisy: https://sii.pl/wydarzenia/open-day-sii-szczecin-2024/ 

Informacji udziela: Mariia Vikhasta, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

START dla demokracji

Szanowni Państwo,

Z radością informujemy, że już po raz ósmy mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Biegu ERASMUSA. Tegoroczne hasło: "Bieg Erasmusa 2024: Wspólnie dla demokracji" promuje aktywne uczestnictwo młodych w demokracji. Organizatorem wydarzenia jest Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Na ZUT bieg zaplanowano 9 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00, na terenie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy ulicy Tenisowej 33. Zachęcamy wszystkich, którzy cenią sobie zdrowy tryb życia i lubią wyzwania, do zgłoszenia swojego udziału. Aby wziąć udział w biegu, prosimy o przesłanie zgłoszenia poprzez za pomocą linku: https://forms.office.com/e/NLm94g9kND. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w piątek, 29 marca 2024 roku, o godzinie 12:00. Za pomocą linku można dokonać zgłoszenia indywidualnego lub zgłoszenia 4-osobowego zespołu.

Dodatkowe informacje oraz regulamin biegu są dostępne na stronie internetowej FRSE: https://erasmusplus.org.pl/bieg-erasmusa oraz na naszym profilu na Facebooku: https://tiny.pl/dtkdw 

Z niecierpliwością czekamy na Państwa aktywny udział, przewidujemy nagrody dla uczestników i gwarantujemy dobrą zabawę. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Mobilności Międzynarodowej.

Uroczystość wręczenia dyplomów i absolutorium

W sobotę, 16 marca 2024 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów i absolutorium na naszym Wydziale. Uroczystość odbyła się w auli imienia prof. dr inż. Jerzego Sołdka na Wydziale Informatyki, gdzie studenci i absolwenci z rąk Dziekana dr hab. inż. Jerzego Pejasia, prof. ZUT odebrali dyplomy i okolicznościowe listy gratulacyjne. 

W roku akademickim 2023/2024 do egzaminów dyplomowych z sukcesem przystąpiło 66 studentów studiów stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia, a kolejnych 67 zaliczyło wszystkie przedmioty i przygotowuje pracę dyplomową. 

Niezwykle uroczysta atmosfera, momenty wzruszeń a także rozważania na temat dalszej drogi, jaka mogą wybrać nasi absolwenci w swojej zawodowej przyszłości, stanowiły podsumowanie niezwykle ważnego etapu w życiu młodych ludzi, jakim było studiowanie na naszym Wydziale. Wśród gości wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli władz zarówno Uczelni jak i Wydziału Informatyki. Swoją obecnością zaszczycili nas:

 • Prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni - dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, prof. ZUT,
 • Prorektor ds. kształcenia - dr inż. Piotr Piela,
 • Dziekan Wydziału Elektrycznego - prof. dr hab. inż. Krzysztof Okarma,
 • Prodziekan ds. organizacji i rozwoju - dr hab. inż. Marcin Korzeń, prof. ZUT,
 • Prodziekan ds. studenckich i kształcenia – dr inż. Anna Barcz,
 • Prodziekan ds. studenckich i kształcenia – dr inż. Mirosław Łazoryszczak.

Głosem Braci Studenckiej przemówił przewodniczący Sejmiku Samorządu Studentów Wydziału Informatyki inż. Krzysztof Warpachowicz, dziękując za czas spędzony na naszym Wydziale, cudowne chwile i bezcenne doświadczenia. W uroczystości uczestniczyli również licznie przybyli promotorzy prac dyplomowych, bliscy i zaproszeni goście.

 

Gratulujemy wszystkim uzyskania tytułów zawodowych i życzymy dalszych sukcesów!

 

Galeria z wydarzenia (wymaga logowania):
https://www.wi.zut.edu.pl/pl/wydzial/infrastruktura/galeria/album?folder=Studenci/Absolwenci%20Wydzia%C5%82u%20Informatyki/2024 

Zapraszamy do udziału w zawodach

Dołącz do reprezentacji swojej uczelni lub wesprzyj ją jako kibic!
Przyjdź i zobacz najlepsze drużyny akademickie Pomorza Zachodniego w akcji!

Podobnie jak w zeszłym roku, organizatorem zawodów jest Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego. Patronat nad wydarzeniem objęła Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego w Szczecinie, a Partnerami tego wyjątkowego wydarzenia sportowego są: Fundacja Kamienica 1, Roundnet Szczecin oraz NiUS Radio Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwizja Telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego, Politechnika Morska, Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki Politechniki Morskiej.

Kto będzie mógł wziąć udział w zawodach?
W “II Akademickich Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego 2024 w Roundnet” będą mogli wziąć udział:

 • studenci i studentki uczęszczający/e na uczelnie wyższe na terenie Pomorza Zachodniego (zarówno uczelnie publiczne jak i niepubliczne);
 • pracownicy/e akademiccy/kie uczelni wyższych na terenie Pomorza Zachodniego.

Kiedy i gdzie?
Turniej odbędzie się 15 marca 2024 r. (Piątek) na Sali Sportowej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Felczaka 3C, 71 - 417 w Szczecinie, w godzinach 16:00 - 20:30.

Zawody odbędą się według poniższego harmonogramu:
16:00 - 17:00 - Potwierdzenie obecności w biurze zawodów, rozgrzewka, oficjalne rozpoczęcie zawodów i wspólne zdjęcie;
17:00 - 19:30 - Turniej;
19:30 - 20:00 - Przerwa na posiłek;
20:00 - 20:30 - Ogłoszenie wyników i oficjalne zakończenie zawodów.

Zapisy już wystartowały - od 1 marca 2024 r.
Link do formularza: https://forms.gle/ZzJhKfpCJAvQjdFCA 
Zapisy i udział w turnieju są bezpłatne jednak wymagana jest rejestracja.

 

Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na wydarzeniu Facebook:
https://www.facebook.com/events/387167747351000 
oraz
https://kamienica1.pl/ii-akademickie-mistrzostwa-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-w-roundnet-2024/ 

Zobacz relację filmową z I Akademickich Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Roundnet 2023:
https://www.youtube.com/watch?v=8mmj_YbmXDg&t=6s 

Więcej na temat roundnet:
https://www.instagram.com/roundnetszczecin 
https://www.facebook.com/RoundnetSzczecin/ 
https://kamienica1.pl/spikeball-roundnet/ 

 

#AMWZR2024
#RoundnetTwojaNowaPasja
#ZagrajWRoundnet

 

Organizator:
Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Szczecińskiego 

Patronat:
Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego w Szczecinie 

Partnerzy:
Fundacja Kamienica1
Roundnet Szczecin
NiUS - Radio Uniwersytetu Szczecińskiego
Uniwizja - Telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego
Politechnika Morska
Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki Politechniki Morskiej