Formularz wyszukiwania
Zaloguj
Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
 1. Linux - zrób to sam (mgr inż. Sławomir Wernikowski)
  Jest Ubuntu, jest Debian, jest Mint, jest również całe mnóstwo innych Linuksów - ale czy to oznacza, że jesteś skazany na gotową dystrybucję? A gdyby tak zrobić sobie Linuksa samemu, zupełnie od zera? To trudne, czasochłonne i niewdzięczne, ale dzięki temu zrozumiesz, jak skonstruowany jest Linux i jak powstaje prawdziwa dystrybucja. Chcemy Ci o tym opowiedzieć.
 2. Sztuczna inteligencja w sterowaniu robotami mobilnymi (dr inż. Marcin Pluciński)
  W ramach wykładu zostanie omówione pojęcie sztucznej inteligencji, jakie roboty i dlaczego nazywamy robotami mobilnymi, jakie są podstawowe moduły robota, jakie są kategorie robotów mobilnych, jakie zadania należy rozwiązać podczas sterowania robotem oraz jakie zadania z wyżej wymienionych można rozwiązać metodami sztucznej inteligencji i jak te metody działają (wykład z pokazem robotów).
 3. Programowanie skryptów na przykładzie języka Bash (dr inż. Krzysztof Małecki)
  W ramach wykładu omówione zostaną podstawowe polecenia języka skryptowego Bash, umożliwiające napisanie prostych skryptów automatyzujących pracę w systemie operacyjnym.
 4. Podstawy syntezy dźwięku w środowisku sprzętowym oraz komputerowym (dr inż. Krzysztof Makles)
  W części wykładowej poruszone zostaną tematy związane z rodzajami syntezy dźwięku, ich reprezentacja matematyczna oraz blokowa struktura budowy syntezatora opartego na określonym typie syntezy. W części demonstracyjnej omówione zostanę etapy budowy brzmienia syntetycznego w oparciu o sprzętowy syntezator typu virtual analog. W ostatniej części wykładu pokazane zostaną możliwości syntezatorów działających w środowisku komputerowym (syntezatorów programowych).
 5. Tworzenie aplikacji na urządzenia Apple (dr inż. Mirosław Mościcki)
  Wykład dotyczący tworzenia aplikacji na urządzenie firmy Apple pracujące pod kontrolą systemu iOS. Od czego zacząć tworzenie programów na iOS. Przedstawienie narzędzi oraz środowiska iOS. Podstawy języka Swift. Utworzenie przykładowego programu. Testowanie aplikacji na fizycznym urządzeniu (generowanie certyfikatów).
 6. Algorytmy mrówkowe, czyli jak rozwiązywać problemy podpatrując kolonie owadów (dr inż. Marcin Pluciński)
  W ramach wykładu omówiona zostanie koncepcja algorytmu mrówkowego, jego działanie oraz zadania jakie z jego pomocą można rozwiązywać. Pokazane będą podobieństwa i różnice pomiędzy zachowaniem prawdziwej kolonii owadów i systemu komputerowego.
 7. Czy sztuczna inteligencja zastąpi inteligencję ludzką? (dr inż. Marcin Pluciński)
  W ramach wykładu omówione zostanie pojęcie sztucznej inteligencji (SI). Zaprezentowane zostaną podstawowe metody SI oraz zadania jakie z ich pomocą można rozwiązywać. Przedstawione zostaną ograniczenia metod SI, perspektywy ich rozwoju oraz przykłady problemów, w których inteligencja ludzka nadal jest niezastąpiona.
 8. Barwa w grafice komputerowej (dr inż. Agnieszka Olejnik-Krugły)
  Zajęcia z zakresu percepcji barw, zjawisk wpływających na jej nieprawidłowy odbiór oraz modeli opisu barw i metod jej pomiaru.