Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności

Konkurs IEEE

Konkurs Engineer 4 Science 2022 pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE, oraz GovTech Polska!

Zapraszamy absolwentki/ów studiów pierwszego stopnia 
Wydziału Informatyki 
Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

do wzięcia udziału w tegorocznym Konkursie na najlepszą pracę dyplomową pierwszego stopnia obronioną w okresie od 01.04.2021 do 31.03.2022.

Przedłużamy możliwość zgłaszania prac do 09.05.2022

Celem Konkursu jest wsparcie i promowanie autorów najlepszych prac dyplomowych, propagowanie idei IEEE oraz GovTech Polska, a także współpraca środowiska naukowego i przemysłu.

Laureaci Konkursu otrzymają Dyplom sygnowany przez PS IEEE oraz GovTech Polska – najcenniejszą nagrodę, która jest wyrazem najwyższego uznania, symbolem współpracy Uczelnia-Biznes-IEEE i zaangażowania w ten projekt wielu naukowców, pracowników firm oraz wolontariuszy PS IEEE. Dyplom sygnowany przez PS IEEE oraz GovTech Polska jest rozpoznawalny i szanowany zarówno w środowisku naukowym, jak i wśród pracodawców.

Miło nam poinformować, że nagrodami w konkursie są: Słuchawki bezprzewodowe Jabra Elite 2 oraz Klawiatury LOGITECH MX Keys. Partnerem Biznesowym w konkursie jest firma: Intel. Przedstawiciel niniejszej firmy wchodzi w skład Komisji Konkursowej. 

4S logos

Firma Billon, Partner Technologiczny, ufundowała nagrody dla wszystkich Laureatów w postaci publikacji dyplomów przez 15 lat w ramach usługi Dyplomy na Blockchain by Billon. To innowacyjne rozwiązanie, dzięki zastosowaniu technologii blockchain, pozwala na publikację dokumentów akademickich z wiarygodnością źródła ich pochodzenia, przechowywanie z gwarancją niezmienności oraz zabezpieczenie przeciwko podrabianiu i fałszowaniu dyplomów.

Warunki udziału:

Do Konkursu zgłoszona może zostać Praca Dyplomowa 1-go stopnia, która spełnia łącznie wszystkie poniższe wymogi:

Została przygotowana w języku polskim lub angielskim,

została obroniona przez studenta w/w kierunku w okresie od 01.04.2021 do 31.03.2022 i oceniona przez Promotora oraz Recenzenta na ocenę bardzo dobrą (5.0),

Autor pracy wyraził zgodę na zgłoszenie Pracy oraz na udostępnianie swoich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, adresu email, stopnia naukowego na potrzeby przeprowadzenia Konkursu na formularzu Organizatora umieszczonego na stronie Organizatora Konkursu: https://wi.zut.e4s2022.4scienceinstitute.org/

Pracę dyplomową należy zgłosić w portalu internetowym Organizatora Konkursu https://4scienceinstitute.org/ do końca dnia 01 09 maja 2022.

Przedłużamy możliwość zgłaszania prac do 09.05.2022

Regulamin konkursuhttps://e4s2022.4scienceinstitute.org/Regulamin_wi_zut_e4s2022.pdf

Regulaminy oraz dane na stronach konkursów zostały zaktualizowane.

Serdecznie zapraszamy „świeżo upieczonych” Absolwentów Studiów 1-go stopnia do wzięcia udziału w tym prestiżowym Konkursie!

Wyniki Konkursu poznamy najpóźniej na początku czerwca!

  Szczegółowych informacji udziela: dr inż. Mirosław Łazoryszczak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*) Polityka prywatności portalu internetowego Organizatora Konkursu znajduje się pod adresem: https://e4s2022.4scienceinstitute.org/GDPR4ScienceInstitute.pdf 

Perspektywy Woman in Tech Summit 2022

Fundacja Edukacyjna Perspektywy, partner największego w Europie wydarzenia dla kobiet w TECH & IT ma przyjemność zaprosić studentki i studentów do aplikowania o darmowe bilety na: 🌎 Perspektywy Women in Tech Summit 2022 – międzynarodowe spotkanie kobiet nauki, biznesu i technologii, które podzielą się z nami swoim historiami, dorobkiem naukowym i wizjami przyszłości technologicznej świata.

🎯 7-8 czerwca 2022 w Warsaw Expo XXI i online – dwa dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń:

🔸 4 sceny: Inspiration, Tech, Future Labs, Career,

🔸 150 wykładów ekspertek i liderek branży technologicznej,

🔸 100 warsztatów i tech-talków,

🔸 60 wiodących Partnerów z branży TECH& IT,

🔸 12 eventów tematycznych,

🔸 przestrzeń kariery, mentoringu i networkingu,

🔸 Big Fat Party!

Darmowe bilety dla studentek i studentów uczelni technicznych!

APLIKUJ: https://womenintechsummit.pl/grants/

💙💛 Solidarni z Ukrainą! 💙💛 Specjalne stypendia dla pochodzących z 🇺🇦 Ukrainy dziewczyn w STEM: darmowe bilety, podróż i zakwaterowanie w czasie Summitu!🇺🇦

APLIKUJ: https://womenintechsummit.pl/form/38qufj5rl6/

🎯 Dołącz do 10,000 kobiet w branży tech & IT! Do zobaczenia na Perspektywy Women in Tech Summit 2022

🚀📲  Partnerzy technologiczni: Goldman Sachs, P&G, Sportradar, 3M, Accenture, Amazon.pl, Cisco, Corning® Gorilla® Glass, Electrolux, Ericsson, EY, Google, Infor, Intel, NatWest, Nike, Orange, Standard Chartered, UBS, ABB, Allegro, AlphaLab, Avanade, Bayer, Circle K, F5 Photography, Meta, Fujitsu, Glovo, Nordea, Palantir Technologies, Fulbright Poland, PwC, Qualtrics, SII Polska, SmartBear, State Street Bank Polska, 360 Code Lab, NATEK, Dolby

🎓👩‍🎓 Partnerzy akademiccy: SGH Warsaw School of Economics, Politechnika Poznańska, Akademia Leona Koźmińskiego - Kozminski University, Politechnika Wrocławska, Politechnika Śląska, Politechnika Łódzka, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

🌿🍀 Partnerzy ekologiczni: Orange, Plan Be Eco

#Perspektywy2022 #PerspektywySummit2022 #WomenInTechSummit #PerspektywyWomenInTechSummit2022 #StandWtihUkraine #womenpower #empowerment #shero #inspiration #technology #womenintech #climateneutral

 

dr inż. Piotr Dziurzański, prof. ZUT

W dniu 25 lutego 2022 odbyło się posiedzenie komisji habilitacyjnej dra inż. Piotra Dziurzańskiego, prof. ZUT, kierownika Katedry Architektury Komputerów i Telekomunikacji, pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Wesołowskiego z Politechniki Poznańskiej.

Senat Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Uchwałą z dnia 28 marca 2022, po zapoznaniu się z opinią komisji habilitacyjnej, po analizie dorobku naukowego oraz nadesłanych recenzji, w głosowaniu tajnym nadał drowi inż. Piotrowi Dziurzańskiemu, prof. ZUT stopień doktora habilitowanego nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie Informatyka techniczna i telekomunikacja.

Tytuł osiągnięcia naukowego "Ewolucyjne harmonogramowanie zadań gwarantujące nałożone ograniczenia czasowe".

Serdecznie gratulujemy!

Laureaci stypendiów Ministra Edukacji i Nauki

W dniu 01 kwietnia 2022 r. – spośród 944 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium – Minister Edukacji i Nauki wyłonił grupę 404 studentów, którym przyznał stypendium na rok akademicki 2021/2022 za osiągnięcia naukowe.
W tym gronie znalazło się trzech studentów Wydział Informatyki, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Stypendium otrzymali:

Andrii Shekhovtsov (S2),
Bartosz Paradowski (S2),
Jakub Więckowski (S2).

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Informacje o zasadach przyznawania stypendiów i ocenie wniosków: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/laureaci-stypendium-ministra-edukacji-i-nauki-dla-studentow-za-znaczace-osiagniecia-na-rok-akademicki-20212022

NVIDIA A100
Na Wydziale Informatyki ZUT został uruchomiony nowy serwer obliczeniowy Supermicro AS-4124GS-TNR.
Serwer jest wyposażony w 2 procesory AMD EPYC 7H12 (seria 7002) oraz 4TB pamięci RAM.
W serwerze znajduje się ponadto 8 kart graficznych NVIDIA A100 Tensor Core 40GB PCIe, które razem umożliwiają uzyskanie szybkości obliczeń GPU rzędu 5 PFLOPS, czyli aż 5 000 000 000 000 000 operacji na liczbach zmiennoprzecinkowych bfloat16 na sekundę.
Ten serwer to jeden z najszybszych serwerów dedykowanych uczeniu maszynowemu.
 
System operacyjny nowego serwera to hipernadzorca VMware vSphere ESXi 7.0. Serwer jest zarządzany przez oprogramowanie VMware vCenter Server 7.0.
Wszystkie obliczenia są wykonywane w maszynach wirtualnych w środowisku Linux Ubuntu 20.04. Dzięki wirtualizacji kart graficznych i wykorzystywanej licencji NVIDIA Virtual GPU (NVIDIA AI Enterprise) jest możliwe współdzielenie mocy kart graficznych przez wiele zespołów naukowych pracujących jednocześnie.
Wszystkie obliczenia są wykonywane przy użyciu pakietu aplikacji i frameworków wykorzystujących sztuczną inteligencję i analizę danych: RAPIDS (przygotowanie danych), TensorFlow (uczenie), PyTorch (uczenie), NVIDIA TensorRT (wnioskowanie), NVIDIA Triton Inference Server (skalowanie).
Każdy z pakietów jest na bieżąco aktualizowany i dostarczany w postaci kontenerów Dockera poprzez katalog NVIDIA NGC.

Serwer jest dostępny dla naukowców, doktorantów oraz studentów, którzy wykorzystują go do obliczeń naukowych. W przypadku doktorantów i studentów do rozpoczęcia pracy na serwerze wymagana jest zgoda opiekuna.
Serwerem opiekuje się dr inż. Maciej Roszkowski z Katedry Architektury Komputerów i Telekomunikacji WI ZUT.
 
Prezentacja serwera Supermicro i kart graficznych NVIDIA A100.
https://www.youtube.com/watch?v=PzYCnUx-ISw
https://www.youtube.com/watch?v=MY7jZGZw9vA