Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności

Biegniemy w sztafecie firmowej NCDC Business Race!

NCDC Business Race to pierwszy w regionie bieg sztafet firmowych, w którym mogą brać udział pracownicy oraz właściciele firm. Sztafeta składa się z 4 osób, każda ma do pokonania dystans 4 km. Zachęcamy do udziału również początkujących biegaczy, gdyż w naszym biegu nie czas pokonania biegu jest najważniejszy ale dobra zabawa i integracja zespołu. Start i meta Biegu Sztafet Firmowych znajduje się na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Trasa przebiega szutrowymi alejkami Parku Kasprowicza. 

W tej edycji biegu, reprezentanci Wydziału Informatyki w składzie: Paweł Forczmański, Anna Lewandowska, Radosław Maciaszczyk i Anton Smoliński dołączą do stawki.

Trzymamy mocno kciuki i zachęcamy do kibicowania w dniu wydarzenia! 

Harmonogram imprezy dostępny na stronie organizatora: https://ncdcbusinessrace.pl/harmonogram-zawodow/

 

Zapraszamy!

Dzień dziecka na Wydziale Informatyki

Dzień Dziecka...to wcale nie jeden dzień! Na naszym Wydziale moc atrakcji i dobrej zabawy czekały na młodszą-młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Szczecinie jeszcze 2-go czerwca! Przy współpracy z Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie przygotowaliśmy wydarzenie, które zapadnie w pamięć najmłodszych gości naszej Uczelni, na dłuuugie lata! Program imprezy był bardzo bogaty: od zwiedzania najciekawszych przestrzeni na WI i sprzętu, przez widowiskowy pokaz chemiczny po mocno informatyczne zabawy nawet daleko w cyfrowej przestrzeni interaktywnej środowiska VR! Podsumowanie może być tylko jedno: NIE ZAPOMNIMY TEGO DNIA NIGDY! - zdanie, które w piątek słyszeliśmy wieeele razy!

Dziękujemy!

Konferencja - Być dziewczyną z IT

Interesujesz się pracą w IT? Myślisz o przebranżowieniu się, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeśli jesteś kobietą zainteresowaną nowoczesnymi technologiami lub pracujesz już w tej branży, to wydarzenie jest dla Ciebie! Nie przegap okazji i dołącz do nas! Zarejestruj się i weź udział w darmowej konferencji: https://www.byc-dziewczyna-z-it.pl/#my_register

 

Poznajmy się, czekamy na Twoje zgłoszenie!

Wystawa prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 48 w Szczecinie

Nowa siedziba naszego Wydziału to ogromnie wyczekiwana i wzbudzająca wielkie emocje chwila. Poznaliśmy wyniki konkursu i wizje profesjonalistów...a co na to najmłodsi, być może przyszli studenci WI? Zapytaliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie, której patronujemy - jak ich zdaniem mógłby wyglądać Wydział Informatyki w przyszłości i w jakim miejscu chcieliby za kilka..naście lat studiować. Otrzymaliśmy 13 prac ujmujących pomysłowością, zaskakujących kreatywnością, a zarazem praktycznością. Wszystkie to niepowtarzalne kreacje artystyczne!

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy w holu na parterze II-budynku Wydziału Informatyki, przy ul. Żołnierskiej 52 w Szczecinie

 

Klasa 1A
Klasa 1A

Klasa 1A
Klasa 1A

Klasa 2A
Klasa 2A

Klasa 2A
Klasa 2A

Klasa 2A
Klasa 2A

Klasa 2A
Klasa 2A

Klasa 2A
Klasa 2A

Klasa 2B
Klasa 2B

Klasa 2D
Klasa 2D

Klasa 3B
Klasa 3B

Klasa 3B
Klasa 3B

Klasa 3B
Klasa 3B

Klasa 3C
Klasa 3C

Nagroda Best Paper dla dra hab. inż. Pawła Forczmańskiego, prof. ZUT

Konferencja PP-RAI 2023 odbyła się w dniach 24-26.04.2023 w Łodzi. Zorganizowana została przez Politechnikę Łódzką we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sztucznej Inteligencji (PP-RAI).

Konferencja PP-RAI jest corocznym spotkaniem organizacji nast. naukowych:

 • PSSI - Polskie Towarzystwo Sztucznej Inteligencji
 • PTSN - Polskie Towarzystwo Sieci Neuronowych
 • Polska Grupa Specjalnego Zainteresowania Uczeniem Maszynowym
 • Polski Oddział Towarzystwa IEEE Systems, Man, and Cybernetics
 • Polski Oddział Towarzystwa Inteligencji Komputerowej IEEE

Konferencja dotyczy wielu aspektów sztucznej inteligencji, m.in.:

 • Data Mining and Machine Learning
 • Inżynieria wiedzy
 • Medyczne zastosowania sztucznej inteligencji
 • Sieci neuronowe i systemy głębokiego uczenia
 • Przetwarzanie języka naturalnego, automatyczne rozpoznawanie mowy i konwersacyjne systemy AI
 • Widzenie komputerowe
 • Niepewność w sztucznej inteligencji
 • Robotyka i systemy autonomiczne
 • Rozwiązywanie problemów i optymalizacja

W konferencji udział wzięło ponad 400 uczestników, zaprezentowano prawie 200 prac naukowych.

W ramach każdej ze ścieżek tematycznych wręczono nagrody za najlepszą pracę. W sesji dotyczącej medycznych zastosowań sztucznej inteligencji nagrodę Best Paper otrzymał dr hab. inż. Paweł Forczmański, prof. ZUT za pracę pt. Supporting surgical training with the help of computer vision and machine learning methods napisaną we współpracy z naukowcami i lekarzami z USA, Etiopii i Kamerunu.

 

Gratulujemy!