Formularz wyszukiwania
Zaloguj
Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
Rejs Niepodległości

Krzysztof Palczewski, student III roku na kierunku Informatyka, został laureatem ogólnopolskiego konkursu Rejs Niepodległości, w którym jako reprezentant Polski i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego uczestniczył w części uroczystego rejsu Darem Młodzieży dookoła świata. Rejs jest honorowym uczczeniem 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dar Młodzieży wraz z laureatami przypłynął do Osaki w Japonii 11 listopada 2018 roku, gdzie nastąpił punkt kulminacyjny podróży - uroczyste obchody i ceremonie, w których uczestniczyli także przedstawiciele polskiego rządu, ambasady w Japonii oraz władze Osaki. Uczestnicy Rejsu Niepodległości akcentowali na arenie międzynarodowej ten wyjątkowy dla Polski dzień poprzez pokazywanie dorobku, kultury i historii Polski – nie tylko w Osace, ale także we wcześniejszych portach całego rejsu - między innymi w Singapurze czy Hong Kongu.

Podczas codziennego życia na statku i wykonywania żeglarskich prac Krzysztof Palczewski często wykorzystywał swoje informatyczne umiejętności, które szybko zostały docenione przez komendanta i oficerów na statku. Pomagał, między innymi, w konfiguracji nowej sieci satelitarnej Iridium czy też wgrywał nowe programy do sterowników PLC kontrolujących urządzenia w maszynowni statku.