Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Wydarzenia

Logo firmy BTC

Wydział Informatyki ZUT zaprasza wszystkich studentów na pierwsze Seminarium Zastosowań Sztucznej inteligencji. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (12 maja) o godzinie 18:00 w sali WI1-215. Gościem będzie Pan Adrian Gwoździej ze szczecińskiej firmy BTC Sp. z o.o., zajmującej się m. in. bezpieczeństwem IT. Prelegent przedstawi opracowany przez niego klasyfikator stron internetowych. Rozwiązanie, wykorzystując algorytmy uczenia maszynowego, na podstawie treści strony przypisuje ją do jednej z 21 kategorii.

Zapraszamy wszystkich pracowników naukowych, doktorantów, przedsiębiorców oraz reprezentantów innych podmiotów na zdalny dyżur ekspercki poświęcony możliwości zostania Ekspertem Komisji Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się 26 maja 2022 r.

Jeśli posiadają Państwo specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w konkretnej dziedzinie, działacie w sferze badawczo-innowacyjnej lub biznesie i swobodnie posługujecie się językiem angielskim w mowie i piśmie, macie ogromną szansę zostać Ekspertem Komisji Europejskiej i wziąć udział np. w ocenie wniosków projektowych w Programie Ramowym Horyzont Europa.

Posiadanie profilu w bazie ekspertów KE stwarza wiele możliwości rozwoju - rola eksperta wiąże się z obowiązkami, ale i wieloma korzyściami, również finansowymi. Przede wszystkim jest to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy w zakresie pisania wniosków, zapoznania się z wymaganiami i oczekiwaniami KE oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.

W trakcie dyżuru nie tylko opowiemy, na czym polega praca eksperta, ale pomożemy w przygotowaniu profilu eksperta! 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w dyżurze eksperckim, który odbędzie się 26 maja 2022 r. Wydarzenie ma formę godzinnych konsultacji on-line ze specjalistkami Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia.

Na dyżur obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

O przyjęciu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z p. Agnieszką Korpal, konsultantką ds. programów ramowych UE, e-mail: Agnieszka.Korpal@zut.edu.pl, tel. 91 449 47 23.